wtorek, 27 marca 2012

Kwestia młodości

Dla większości z nas „chore stawy” kojarzą się ze starością: zgarbione plecy, opuszczone barki, niepewny i wolny chód, laska w ręce. W ostatnich latach granica wieku, kiedy pojawiają się pierwsze bóle w stawach, zaczęła się jednak gwałtownie obniżać.
Bóle karku, pleców, nadgarstków, klatki piersiowej czy barków stają się coraz częściej udziałem ludzi młodych – pokolenia najnowocześniejszych technologii. 

Zgubny proces 
Praca przy komputerze, komunikowanie się przy pomocy portali społecznościowych, flirtowanie na portalach randkowych czy spędzanie wieczorów na oglądaniu filmów ściągniętych z Internetu. Najmłodsze pokolenie preferuje kontakty, spotkania i rozrywkę w wirtualnym świecie. To oznacza spędzanie długich godzin w niewygodnej pozycji i energiczne stukanie w klawiaturę. Tymczasem naukowcy biją na alarm – niewinne i niegroźne, wydawałoby się, przyzwyczajenia stają się ogromnym problemem dla zdrowia. 

Problem: syndrom bolesnego karku 
To określenie jest używane w medycynie w odniesieniu do bólu karku, spowodowanego długotrwałym przebywaniem w zgarbionej pozycji przed nowoczesnym monitorem plazmowym komputera lub nad telefonem komórkowym. Stopniowo dochodzi do pogorszenia postawy, co powoduje ucisk na stawy kręgosłupa i zaburzenia ukrwienia mózgu, jak również staje się przyczyną bólu stawów i głowy, bólu w klatce piersiowej i stawach barkowych. 

Problem: zespół cieśni nadgarstka 
Częsta praca z użyciem myszki komputerowej, klawiatury czy telefonu komórkowego może stać się również przyczyną innej, równie nieprzyjemnej dolegliwości, jaką jest ból, kłucie i drętwienie nadgarstka oraz dłoni. Bezpośrednim powodem tej dolegliwości jest długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego, biegnącego w kanale (tunelu) nadgarstka. Powoduje to stany zapalne i obrzęki stawów, ścięgien i mięśni. Z czasem ból może się nasilać w takim stopniu, że uniemożliwi wykonywanie pracy i codziennych czynności. Amerykańscy naukowcy obliczyli, że ci, którzy spędzają przed komputerem ponad 20 godzin tygodniowo (a to zaledwie 3 godziny dziennie), są dwa razy bardziej narażeni na wystąpienie zespołu cieśni nadgarstka. 

Problem: syndrom menedżera 
Jest to bardzo częsty problem pracowników biurowych, którzy są narażeni na hipodynamię, stres, przewlekłe zmęczenie i choroby kręgosłupa. Przyczyną dolegliwości stawowych jest niewygodna pozycja podczas pracy. Codzienne i wielogodzinne schylenie w krzyżu o 20-30 stopni wpływa na odcinek lędźwiowy kręgosłupa tak samo jak wykonywanie pracy ładowacza, który rozładowuje wagony. Nieprawidłowa postawa pogarsza ukrwienie narządów wewnętrznych i wywołuje zastój krwi w narządach miednicy małej. Sytuację znacznie pogarsza nadwaga, gdyż zwiększa ona ucisk na stawy. Liczne badania pokazują, że w grupie największego ryzyka znajdują się pracownicy biurowi. Przyczyną jest mało aktywny styl życia i wysoce kaloryczne przekąski, po które szczególnie chętnie sięgają młodzi ludzie: chipsy, batoniki czekoladowe, napoje gazowane, kawa z cukrem i mlekiem, hamburgery i makarony do szybkiego przygotowania, które zawierają nadmiar tłuszczy i „szybkich” węglowodanów. 

Problem: zwiększona urazowość 
Nawet zajęcia sportowe połączone z aktywnym odpoczynkiem nie pozwalają stawom na odpoczynek i regenerację. Młodzi ludzie bardzo lubią niebezpieczne rodzaje sportu, takie jak parkur, snowboarding, skateboarding, rolki czy wyścigi kolarskie. Największym problemem tych rodzajów sportu jest wysoka urazowość stawów. 

Gdyby młodość wiedziała… 
Poranna gimnastyka, dłuższy sen i prawidłowe odżywianie się – dla większości młodych ludzi te rady oznaczają nudę i moralizatorstwo. W wieku 20 czy nawet 30 lat zapasy zdrowia wydają się przecież nieograniczone. Do czasu. Do momentu pierwszego strzyknięcia w krzyżu, pierwszego bólu w kolanie po wyjściu z siłowni, do pierwszej wizyty u lekarza. Niestety, zaraz po pierwszym sygnale alarmowym zaczynają odzywać się kolejne, które nie są ostrzeżeniem, tylko poważnym zagrożeniem dla zdrowia i dotychczasowego stylu życia. 
Dlatego też profilaktykę chorób stawów należy rozpocząć jak najwcześniej, nie czekając na silne środki przeciwbólowe, bolesne zabiegi czy nawet interwencję chirurgiczną. Działania profilaktyczne powinny być skuteczne, a zarazem bezpieczne. Takie wparcie zapewni codzienna gimnastyka i unikalny suplement diety na wzmocnienie stawów EnjoNT. 
Ten biologicznie aktywny dodatek do żywności, opracowany przez laboratorium Vision DEM4 oraz europejski koncern Arkopharma – to prawdziwy przełom w zakresie wzmocnienia stawów, łączący wyniki wieloletnich badań i najnowocześniejsze technologie produkcji. Sprawdzone substancje (glukozamina i chondroityna) zostały połączone z wyjątkowo skutecznym wyciągiem z bambusa, który po raz pierwszy został dodany do składu tego rodzaju suplementów diety. 
Glukozamina wspomaga proces odbudowy zniszczonej chrząstki, która wzmacnia stawy. Chondroityna pełni rolę budulca nowej, zdrowej tkanki chrzęstnej zastępującej tkankę zniszczoną na skutek urazów i chorób. MSM (metylosulfonylometan) posiada właściwości przeciwzapalne i antyutleniające. Natomiast wyciąg z bambusa– rośliny symbolizującej młodość, siłę i odnowę – intensyfikuje działanie pozostałych składników i wzmacnia tkankę kostną. 
Młodość – to nie tylko stan duszy, ale również dobre samopoczucie, które na długie lata pozwoli zachować BAD EnjoyNT.


Piotr Stryjczak
tel. 504205762
Polska
Dolnośląskie
53-327 Wrocław
ul. Wróbla 60/5
http://www.visioneurope.net 
Kontraktu Elektronicznego 
SKLEP
Nr dystrybutora ECV-156061
Lub pojedyncze zakupy na stronie: 
Nr dystrybutora ECV-1560619
E-Contract 
Rejestracja bezpłatna i nie zobowiązuje do regularnych zakupów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz